آموزش الگوریتم جستجوی خطی

آموزش تبدیل الگوریتم به کد-الگوریتم جستجوی خطی-نابغه ها-برنامه نویسی دارت

الگوریتم چیست؟

طبق تعریف ویکی پدیا الگوریتم، “مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها است، که به ترتیب خاصی اجرا می‌شوند و مسئله‌ای را حل می‌کنند. به عبارت دیگر یک الگوریتم، روشی گام به گام برای حل مسئله است”

سالیان سال هست که یک سری نخبه، ریاضیدان و کلی آدم دیگه، دور هم نشستند و یه سری Algorithm ها رو درست کردند که من و شما الان راحت باشیم. مثلا یک سری الگوریتم ها رو درست کردن برای Search کردن. یک سری برای Sort کردن.

اول یه توضیح کوتاه درباره ی سرچ یا جستجوی خطی بدم : مثلا یک لیستی از اعداد رو میگیره. مثال، 20 تا عدد. بعد من بهش میگم، برو ببین، بین این اعداد عدد 33 هست یا نه؟! دارم سرچ میکنم دیگه. اتفاقی که میفته اینه، میاد از اولین عضو لیست شروع میکنه تا آخرین. اگر عدد 33 بین اون اعداد باشه که بهتون نشون میده. اگر نباشه که هیچی.

linear search algorithm nabegheha

ما Algorithm های متفاوتی برای سرچ داریم. به فرض مثال دارم میگم : اگر من الان یک انبار 10 میلیون جنسی جلوی شما بذارم و بگم آقا برو از بین این 10 میلیون جنس، آیفون 13 پیدا بکن، شما باید بگردی ببینی چه راهکارهایی جلوت هست؟ که من در سریعترین زمان ممکن، به آیفون 13 ای که میخوام برسم. نمیتونم بین 10 میلیون جنس دونه به دونه بگردم. برای همین اومدن الگوریتم درست کردن تا این مشکل رو حل بکنن.
حالا من قرار هست که در این قسمت و قسمت های بعدی، این الگوریتم هارو با استفاده از زبان برنامه نویسی دارت پیاده سازی بکنم. با اینکار شما اول از همه، با زبان برنامه نویسی دارت آشنا میشید و میبینید که چه قدر زبان قدرتمند و عالی ای هست و دوم شما با algorithm ها آشنا میشید که توی دانشگاه و در مراحل زندیگیتون هم ? به کارتون میاد.

این نکته رو بگم که جستجوی خطی یا Linear search algorithm سرچ بهینه ای نیست و برای مواردی که خیلی بزرگ هستن کاربردی نیست.

الگوریتم خطی-آموزش زبان برنامه نویسی دارت-نابغه ها- فروشگاه اینترنتی نابغه ها

این قسمت و قسمت های آینده قراره الگوریتم های معروف رو تبدیلش کنیم به برنامه و اینکارو قراره با زبان برنامه نویسی دارت انجام بدیم که آموزش کامل این زبان داخل سایت هست، میتونید مشاهده کنید.

cover dart 344x408 1

آموزش برنامه نویسی دارت

الگوریتم چیست؟ طبق تعریف ویکی پدیا الگوریتم، "مجموعه‌ای از دستورالعمل‌ها است، که به ترتیب خاصی ...

مشاهده محصول

حمایت از نابغه ها فراموش نشه! حتما کانال تلگرام ، آپارات ، یوتیوب و همینطور اینستاگرام ما رو دنبال کنید، تا از آخرین اخبار و ویدیو هایی که گذاشتیم مطلع بشید.


امتیاز شما به مقاله

5 / 5. 6

6 رای 5
5
(6)
قوانین ارسال دیدگاه متوجه شدم
  • توصیه میکنم قبل از ارسال کامنت این آموزش را مشاهده فرمایید.
  • برای ثبت نظر، حتما اسم و فامیل خود را به فارسی وارد کنید.
  • حتما ایمیل صحیح را وارد کنید تا در صورت بررسی کارشناسان، پاسخ برای شما ایمیل شود.
  • داخل متن کامنت کدهای برنامه نویسی قرار ندهید.
  • برای ارسال کدهای برنامه نویسی از این سایت استفاده کنید و فقط لینک را داخل کامنت بگذارید.
  • اگر اروری در برنامه‌ها دریافت کردید، متن ارور را در این سایت وارد کنید و بعد لینک را داخل کامنت بگذارید.
+ ارسال دیدگاه به عنوان مهمان دیدگاه ارسال نمایید
خبرنامه نابغه‌ها

خبرنامه نابغه‌ها

دریافت جدیدترین‌ها با عضویت در خبرنامه

نابغه‌ها در شبکه‌های اجتماعی

با عضویت در شبکه‌های اجتماعی سریعتر از دیگران با خبر شوید