آموزش ریموت دسکتاپ

ریموت دسکتاپ چیست؟

ریموت دسکتاپ به معنای دسترسی به کامپیوتر ما از راه دور می باشد یا حتی دسترسی به کامپیوتر دیگران از راه دور. این به معنی اتصال و دسترسی از راه دور به یک دستگاه از طریق دستگاه دیگری مانند لپ تاپ یا تلفن هوشمند است. این کار با اشتراک گذاری صفحه نمایش متفاوت است، زیرا به شما امکان می دهد با دستگاه از راه دور تعامل داشته باشید. داخل شرکت ها قطعا از این روش برای مدیریت سرورها استفاده میشه. برای ریموت دسکتاپ نرم افزار های مختلفی وجود دارد که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم. در میان چند نوع نرم افزار Remote Desktop موجود ما می توانیم به نرم افزارهایی مثل VNC، AnyDesk، TeamViewer و چند مورد دیگر نام ببریم. در ایران دو نرم افزار UltraViewer و AnyDesk به عنوان شناخته شده ترین نرم افزار Remote Desktop هستند که از آن ها در اکثر شرکت ها و یا محیط های آموزشی استفاده می شود. یکی از مهم ترین دلایل استفاده از نرم افزارهای ریموت دسکتاپ پشتیبانی از راه دور هست. مثلاً اعضای خانواده شما در مورد مشکلی در سیستم خود به کمک نیاز دارند، اما شما برای کمک آنجا نیستید. اگر هر دو طرف از یکی از نرم افزارهای ریموت دسکتاپ استفاده کنید، می توانید به سادگی به سیستم آن‌ها متصل شوید و خودتان مشکل را حل کنید.

خرابی کامپیوتر

نرم افزار AnyDesk :

AnyDesk انی‌‎دسک، نرم افزار کاربردی توسط شرکت AnyDesk Software GmbH در اشتوتگارت، آلمان ساخته شده است.که به شما امکان کنترل کامپیوتر دیگر را از راه دور را می دهد. نرم افزار AnyDesk به کاربران کمک می کند تا جهت ارائه خدمات پشتیبانی به دوستان، آشنایان و مشتریان خود از راه دور و از طریق اینترنت به کامپیوتر آنها متصل شده و مشکلات نرم افزاری آنها را رفع نمایند. نرم افزار AnyDesk بسیار کم حجم و قابل حمل نیز می باشد و برای برقراری ارتباط با سیستم مورد نظر به هیچ نوع تنظیم و پیکربندی خاصی نیاز ندارد. اگر نگران این موضوع هستید که در اجرای این کنترل از راه دور شخص مزاحم و نفر سومی اطلاعات شما را ببینید باید به شما بگوییم که این نرم افزار با توجه به استفاده از رمزنگاری TLS1.2 قابلیت رمزنویسی برنامه ایجاد شده است. ارتباطی که بین دو سیستم در حال ریموت برقرار است توسط الگوریتم های رمزنگاری RSA-2048bit فراهم شده و نیازی به نگرانی در رابطه با هک نیست.

این نرم‌افزار می‌تواند خطرناک باشد و hack به حساب آید ؟
در این نرم افزار ، تمامی رفتار هایی که فرد وارد شونده انجام می دهد توسط صاحب سیستم قابل مشاهده و کنترل است. هر کلیک و هر حرکت Mouse فرد وارد شونده ، از طرف صاحب کامپیوتر قابل مشاهده است و هر زمان که بخواهد ، می تواند کنترل را به دست گیرد و فرد وارد شونده را ، تنها با بستن نرم افزار از سیستم خود خارج کند.

قوانین و شرایط استفاده از Anydesk :

1 – دانلود آخرین نسخه نرم افزار Anydesk از سایت soft98 . کلیک کنید
2 – گذر از تحریم خود را حتما خاموش کنید
3 – آهنگ و یا ویدیویی در حال پخش است، باید قطع شود
4 – رنگ بکگراند خود را مشکی کنید
5 – زبان سیستم حتما باید انگلیسی باشد

برای مشاهده آموزش کار با AnyDesk روی عکس زیر کلیک کنید.

Anydesk NABEGHEHA

نرم افزار UltraViewer :

UltraViewer یکی دیگر از نرم افزار کاربردی جهت کنترل سیستم از راه دور میباشد که به شما امکان کنترل کامپیوتر دیگر را از راه دور می دهد. نرم افزار UltraViewer به کاربران کمک می کند تا جهت ارائه خدمات پشتیبانی به دوستان، آشنایان و مشتریان خود از راه دور و از طریق اینترنت به کامپیوتر آنها متصل شده و مشکلات نرم افزاری آنها را رفع نمایند. این نرم افزار بسیار کم حجم می باشد و برای برقراری ارتباط با سیستم مورد نظر به هیچ نوع تنظیم و پیکربندی خاصی نیاز ندارد. درسته که نرم افزار محبوب AnyDesk توانست در مدت زمانی اندک، محبوبیت بسیار زیادی را در بین کاربران پیدا کند ولی باز هم زمزمه‌هایی در رابطه با مشکلات موجود در این نرم افزار به گوش می‌رسد که بد نیست با UltraViewer به عنوان جایگزین Anydesk آشنا باشیم. این اتفاق به دلیل تحریم سرورهای ابری آمازون رخ داده و در واقع می‌توان گفت که شرکت سازنده UltraViewer، نقشی در تحریم مستقیم آن نداشته است. با این حال اگر در استفاده از نرم افزار انی‌دسک با مشکل مواجه بودید، UltraViewer جایگزین بعدی Anydesk می‌باشد.

قوانین و شرایط استفاده از UltraViewer :

1 – دانلود آخرین نسخه نرم افزار UltraViewr از سایت soft98 . کلیک کنید
2 – گذر از تحریم خود را حتما خاموش کنید
3 – آهنگ و یا ویدیویی در حال پخش است، باید قطع شود
4 – رنگ بکگراند خود را مشکی کنید
5 – زبان سیستم حتما باید انگلیسی باشد

برای مشاهده آموزش کار با UltraViewer روی عکس زیر کلیک کنید.

UltraViewer NABEGHEHA