85 میلیون هک برای سازنده بدافزاری که 10 میلیون گوشی اندرویدی را آلوده کرده

«چک پوینت» در گزارش نوشت بدافزار موسوم به HummingBad با هک 85 میلیون گوشی، بیش از 10 میلیون گوشی اندرویدی را آلوده کرده و از راه تبلیغات غیرقانونی ماهانه 300 هزار دلار پول به جیب سازنده فرستاده است.
 

سازندگان این بدافزار در کمپانی Yingmob کار می‌کنند و برای کمپانی‌های تبلیغاتی روی موبایل برنامه می‌نویسند. بدافزار HummingBad با استفاده از rootkit به روت گوشی اندرویدی دسترسی پیداکرده و دستورات تعریف‌شده را اجرا می‌کند و اگر این مرحله با شکست مواجه شود، پیغام جعلی آپدیت گوشی ظاهرشده و از این طریق بدافزار خود را روی گوشی نصب می‌کند.

سپس کنترل گوشی از دست کاربر خارج‌شده و تبلیغات روی گوشی ظاهر می‌شوند و تولید پول برای سازنده می‌کند. گفته می‌شود این بدافزار ماهانه 300 هزار دلار پول نصیب سازندگان می‌کند. گفته می‌شود 85 میلیون گوشی اندرویدی اپلیکیشن Yingmob را نصب‌کرده‌اند و چین با 1.6 میلیون گوشی و هند با 1.35 میلیون گوشی آلوده رتبه اول و دوم آلودگی به این بدافزار را دارند. (288800 گوشی آلوده در آمریکا توسط چک پوینت گزارش‌شده است.)

چک پوینت این بدافزار را در ماه فوریه کشف کرده و معتقد است مسئولیت مستقیم ساخت آن بر عهده Yingmob است.

 

 

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-07-07 07:15:58Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comavatar