ازکارافتادن سرورهای گیم پوکمون گو پس از حمله هکرها

هکرهای گروه موسوم به PoodleCorp با حمله سازمان‌یافته، سرورهای گیم تازه محبوب شده پوکمون گو را از کار انداختند. با توسعه گیم پوکمون گو در 26 کشور برگزیده و افزایش ناگهانی تعداد کاربران، این بازی ضمن محبوبیت، باعث حسادت رقبا نیز شده و در تازه‌ترین اقدام، هکرهایی که خود را PoodleCorp  می‌نامند، مسئولیت این حمله را بر عهده گرفتند.

کارشناسان تأیید کردند کاربران این بازی روز شنبه ساعت‌ها قطعی را تجربه کردند و در آغاز روز یکشنبه بود که سرورها به حالت نرمال برگشتند. هکرهای مذکور همچنین تهدید کردند که حمله بعدی در ابعاد بسیار بزرگ‌تری رخ خواهد داد. در این بازی مبتنی بر واقعیت مجازی روی موبایل، از طریق دوربین گوشی‌های هوشمند کارکترهای دلخواه وارد سرزمین واقعی شده و کاربران دست به شکار کارکترها می‌زند تا با جمع‌آوری امتیاز بیشتر، بتوانند پول بیشتری را برای خود جمع‌آوری کنند. در روزهایی که این بازی راه‌اندازی شده مخالفت‌هایی نیز با آن در کشورهای مختلف شده و در آمریکا نسبت به انجام این بازی و قرار دادن  کارکترها در قبرستان ملی آرلینگتون واشنگتن دی سی هشدار مذهبی داده‌شده و حتی برخی کاربران در تماس با 911 از زخمی شدن کاربران در خیابان حین انجام این بازی و بی‌توجهی به دور و اطراف خود را گزارش کردند.

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2016-07-17 07:53:51Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comavatar